Osoby starsze, a także młode w okresie rehabilitacji bardzo często wymagają specjalnego wsparcia w przemieszczaniu się. Zarówno po ulicy, jak i w obrębie domu. Kiedy laska ortopedyczna lub kule nie są wystarczające, z pomocą przyjdą chodziki i balkoniki. Urządzenia te wyposażone są w specjalne uchwyty oraz system kółek. Pozwala to na wygodne przemieszczanie się z jednoczesnym odciążeniem niektórych partii ciała.

Proponujemy kilka rodzajów balkoników, przeznaczonych zarówno do celów rehabilitacyjnych, jak i do spacerów czy wyjść na zakupy.

Najprostszą formą są podpórki rehabilitacyjne o prostym kształcie, bez kółek lub wyposażone w dwa kółka, dzięki czemu ich przemieszczanie wymaga uniesienia tylnych nóżek do góry. Stanowi to zachętę do podjęcia wysiłku przez seniora. Są pomocne przy wstawaniu Pacjenta np. z łóżka.

Posiadamy też specjalne podpórki na trzech lub czterech kołach, dedykowane osobom, którym chodzenie sprawia bardzo wiele trudności, a przemieszczanie się jest dla nich niezbędne do zachowania samodzielności. Wiele z tych balkoników i podpórek wyposażona jest np. w stolik czy torbę lub koszyk na zakupy, jak również w ławeczkę, aby można było po drodze odpocząć. Pomocny w procesie zdrowienia okaże się tzw. „ambonka” z podparciami pod łokcie, przeznaczona dla osób, które mają niesprawne ręce.