Łóżka rehabilitacyjne elektryczne są niezastąpione podczas opieki nad osobą starszą czy chorą w domu. Szeroki zakres regulacji leża łóżka oraz kółka jezdne umożliwiają osobie opiekującej się podejście do pacjenta praktycznie z każdej strony i wykonanie przy nim wszelkich niezbędnych czynności bez większego wysiłku i obciążania kręgosłupa.

Wszystkie oferowane przez naszą wypożyczalnię łóżka są w drewnianej obudowie, co poprawia komfort psychiczny Pacjenta, ponieważ łóżko nie kojarzy mu się z salą szpitalną. Nasze łóżka przypominają te domowe, w których Chory czuje się dobrze i bezpiecznie.

Łóżka rehabilitacyjne są w pełni regulowane elektrycznie za pomocą pilota. Wszystkie łóżka posiadają regulację czterech funkcji:
– podnoszenie zagłówka do pozycji siedzącej

– regulowana część pod nogami

 – wysokość całego leża (góra-dół) regulowana jest w zakresie 40-80cm

– funkacja tzw. skosu, czyli regulacja przechyłów Trendelenburga i anty-Trendelenburga

Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa Pacjenta łóżka wyposażone są w barierki boczne. Barierki są regulowane – można je opuścić lub podnieść.

Każde łóżko posiada wysięgnik z uchwytem. Wysięgnik taki ułatwia Pacjentowi samodzielne podniesienie się na łóżku, co z kolei jest bardzo pomocne dla osoby, która bezpośrednio opiekuje się Chorym – łatwiej wówczas wykonywać codzienne czynności higieniczne i pielęgnacyjne oraz ułatwia transport Pacjenta z łóżka np. na wózek inwalidzki.

Ważnym elementem są również kółka transportowe. Dzięki nim bez problemu możemy Pacjenta przemieszczać z jednego pokoju do drugiego, a nawet wyjechać z nim na zewnątrz (o ile pozwala na to szerokość drzwi czy przejść). Kółka wyposażone są w blokady aby zapobiec samoistnemu przemieszczaniu się łóżka.