Schodołaz dla niepełnosprawnych to inaczej mówiąc transporter schodowy. Urządzenie pozwalające pokonać barierę architektoniczną w postaci schodów. Dzielą się one na schodołazy kroczące i gąsienicowe. Pierwsze pokonują schody poprzez wspinanie się schodek po schodku, a drugie dzięki gąsienicom wjeżdżają po krawędzi schodów. Każde z tych dwóch rozwiązań pozwala na pewny, prosty i wygodny sposób transportowania osób starszych czy niepełnosprawnych po schodach.

Dzięki kompaktowej budowie schodołaz po rozłożeniu jest bardzo łatwy do transportowania i zmieści się nawet w niedużym bagażniku auta osobowego. Jego mobilność jest jego największą zaletą, ponieważ można go używać nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz oraz dodatkowo w innych lokalizacjach, np. w budynkach użyteczności publicznej nie posiadających wind czy podjazdów. Jest prosty w obsłudze.

Jak każde urządzenie, tak również transporter schodowy ma swoje uwarunkowania podczas eksploatacji. Pokonywane przez niego schodki, a dokładnie wysokość stopnia w przypadku schodołazów kroczących nie może być większa niż 20cm, głębokość stopnia musi wynosić minimum 11cm a waga osoby transportowanej to max. 120kg. Zanim więc zdecydujecie się Państwo na wypożyczenie bądź zakup takiego urządzenia, warto skonsultować się z nami i ustalić warunki techniczne.